MUHAMMED MARASLI

Muhammed Maraşlı

1967 yılında Ordu’da doğdu. Ortaokulu İstanbul Haydarpaşa Lisesi, liseyi ise Denizli Cumhuriyet lisesinde tamamladı. 1991 yılında İTÜ Uçak Mühendisliği’nden mezun oldu

Çalışma yaşamı 1985 yılında üniversite yıllarında inşaat iskele ve kalıpları üretimi ile başladı. 87-89 yılları arasında beton katkıları satış mühendisi olarak çalıştı. 1989 yılından itibaren Fibrobeton Yapı A.Ş şirketinde çalışmaya başladı. Fibrobeton ile Cam Elyaf Takviyeli Beton cephe kaplama malzemeleri üretimi konusunda 27 yıldır çalışmaktadır. Bu süreçte mimari cephe elemanlarının tasarlanması, üretim ve montajları konusunda uzmanlaştı. Cam Elyaf Takviyeli beton ile yüksek yapıların cephe kaplaması geliştirilmesine öncülük etti.

Halen Fibrobeton ürünlerin geliştirilmesi konusunda ar-ge ve innovasyon çalışmalarını koordine etmektedir. Hem Türkiye İMSAD ile sektörel olarak hem de Fibrobeton A.Ş ile Üniversite-Sanayi işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır.

Türkiye İMSAD ile 2012 yılında İnşaat Sektöründe Nanoteknoloji Stratejisi ve 2013 yılında Güvenli Yapılar Yol Haritası raporlarının hazırlanmasında aktif rol aldı.

Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümünde Özel Betonlar ve Beton Katkıları konusunda uygulamalı derslere girmektedir.

Evli ve 15 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.